Davlumbaz Havalandırma Sistemleri

Davlumbaz Havalandırma Sistemleri Ankara

Davlumbaz havalandırma sistemleri Mutfaklarındaki yemek kokusunun eve yayılmasından şikayetçi olan bir çok insan için çözüm niteliğine davlumbaz denir.

Davlumbaz havalandırma sistemleri sahip olduğu teknoloji sayesinde kirlenmiş havayı içine çekerek bunu havalandırma sistemine aktarır ve bu kirli havayı içinde temizler. Yalnızca havayı temizlemekle kalmayan davlumbaz, artık ısının ve kullanıma bağlı oluşan nemin filtrelenip atılmasına da yardımcı olur. Böylece evin içinde oluşan kirli hava yerini temiz havaya bırakmış olur. Davlumbazların daha verimli çalışabilmeleri için kirli havanın odak noktasına koyulmaları verimli olacaktır. Bu yüzden genellikle mutfak ocaklarının üstünde tercih edilen davlumbaz, böylece yangın risklerini de en aza indirerek şahısların can ve mal güvenliği koşullarının artmasını da sağlamaktadır.

Sanayilerdeki kullandığımız davlumbazların sağlıklı olması çok önemlidir. Bu sebeple ekonomik gözüken alüminyum ile yapılanların yerine paslanmaz çelik malzemeden yapılmış olan davlumbazların tercih edilmesi tavsiye edilir. Paslanmaz davlumbazların temizliği, zor kirler karşısında temizlik malzemeleri yardımıyla daha kolay sağlanırken, alüminyum davlumbazların temizliği daha çok özen gerektirir. Bununla birlikte, metal veya metal alaşımlarının oksitlenmesiyle aşınması anlamına gelen korozyon problemi açısından, paslanmaz çelik davlumbazlar alüminyum olanlara oranla çok daha dayanıklıdırlar. Avşar davlumbaz Havalandırma sistemleri Davlumbazları monte edileceği yer konusunda kullanacak kişiler; genellikle mutfakta şık ve estetik durmasını önemserken, bununla beraber davlumbazın kolay temizlenebilir olması da bir başka önemli tercih özelliğidir.

Davlumbaz havalandırma sistemleri çalışırken temizlik filtresinin kontrol edilmesi önerilmektedir, temizlik yapılmadığı durumlarda bu filtrenin çıkarılmaması gerekir. Davlumbazınız çalışır haldeyken ocağınızın açık olmaması bir başka önem verilmesi gereken noktadır. Aksi durumlarda davlumbaz yangın riski oluşturmaktadır. Avşar davlumbaz Havalandırma sistemleri Egzoz çıkışının kesiti, cihazın verimi için dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Montaj sırasında, bu kesite yeterli boşluk verilmediği takdirde, davlumbazın çalışma verimi düşecektir. Bunlarla beraber, davlumbazın monte edildiği yerin sağlam olması ve herhangi bir harekette oynamaması da aletin verimi açısından önemli bir diğer faktördür.

Davlumbazlar ülkemizde alımı sırasında genellikle aspiratörler ile kıyaslanmaktadır. Aspiratör de havadaki kötü kokuyu emerek dışarı atmaya yarayan bir teknolojik alettir ama davlumbazların havalandırma kapasiteleri genellikle aspiratörlerden daha büyüktür. Buna ek olarak, davlumbazların boyutu itibariyle hem çekiş gücü daha yüksektir hem de seçeceğiniz modele bağlı olarak aspiratörlerden daha sessiz çalışırlar.

     

    2010 yılında kurulan Avşar Mühendislik  firmamız Havalandırma Sistemleri uygulama ve çözümleri alanında Ankara da faaliyet göstermektedir. Gerek müşteri  memnuniyeti gerekse malzeme temini yapılan firmaların  memnuniyeti göz önünde tutularak ve önemsenerek yapılan işin gerek kalitesi gerekse fiyat uygunluğu düşünülerek artık imalattan montaja, montajdan bakım ve onarıma kadar hizmetimizin ve kalitemizin arkasında durarak Ankara da  hizmet vermekteyiz. 

    HEMEN ARA