Fan Coil Sistemleri Ankara

FAN COİL SİSTEMLERİ

Genel olarak fan coil sistemleri Ankara içerisinden ısıtıcı ve soğutucu akışkanın geçtiği serpantin ile mahal arasındaki ısı transferi sonucu mahallin ısıtma ve soğutma yüklerinin alınarak istenilen mahal sıcaklığının sağlanması olarak açıklanabilir. Fan Coil Sistemleri Ankara cihazı, diğer adıyla üflemeli konvektör veya salon tipi sıcak hava cihazı, kanatlı borulardan serpantini üstte, altta ise hava hareketini sağlayan radyan fan ve filtresi bulunan bir ısıtma, soğutma elemanıdır. Fan Coil Sistemleri Ankara fan-coil cihazı, prim er hava sistemi ve kanal laması, hava filtresi, egzoz sistemi ve kanal laması, üfleme ve emiş menfezleri, otomasyon sistemi, soğutma ısıtma suyu dağıtım sistemlerinden oluşur.

Fan tarafından filtreden geçerek emilen hava serpantin yüzeyini yalayarak ortama üflenir. Fan-coil üniteleri kasetli veya kasetsiz tip olarak imal edilmekte olup, pencere önüne, asma tavan içine veya pencere önünde bir kaşe içine yerleştirilebilmektedir. Çok katlı ofis binaları, oteller, moteller ve hastanelerde kullanılmaktadır.

Fan-coil sistemlerinin ana problemi olarak dile getirilebilecek ana konular malilerdeki taze hava ihtiyaçları karşısında çaresiz kalmaları ve de ses seviyeleridir. Dış ortamla yapılacak kontrolsüz bir fiziksel bağlantı yerine, ihtiyaç duyulan taze havayı merkezi olarak şartlandıran ve mahallere dağıtan bir prim er havalandırma sisteminden bahsetmek daha doğru olacaktır.

İki Borulu Fan-coil Sistemi

Fan Coil Sistemleri Ankara 2 borulu fan-coilde serpantinde kışın sıcak su (ısıtma amaçlı), yazın ise soğuk su (soğutma amaçlı) geçilir. Kısaca 2 borulu fan-coil sistemi mevsime göre ya ısıtır ya da soğutur. Yurdumuzda pek çok uygulama alanı bulunmasına karşın dünyada kullanımı gerilemektedir.

Dört Borulu Fan-coil Sistemi

Bu sistemde soğuk su gidiş-dönüş ve sıcak su gidiş-dönüş olmak üzere 4 boru mevcuttur. Ayrıca drenaj borusu da kullanılmaktadır. Terminal ünitelerde genelde biri ısıtıcı biri de soğutucu olmak üzere iki ayrı serpantin mevcuttur. Bu sistemde prim er taze hava için veya sek önder su devrelerinde zonama yapmaya gerek kalmamaktadır.

Fan Coil Sistemleri Ankara Sistem özelliği aynı zaman diliminde farklı sıcaklıklar hisseden bölgelerde dizayn edilen konfor şartlarına ulaşmamızdır. Şöyle ki; bir dış çevre cephe veya zomda ısıtma diğer bir dış çevre veya zomda da soğutma yapmamız mümkün olmaktadır.

     

    2010 yılında kurulan Avşar Mühendislik  firmamız Havalandırma Sistemleri uygulama ve çözümleri alanında Ankara da faaliyet göstermektedir. Gerek müşteri  memnuniyeti gerekse malzeme temini yapılan firmaların  memnuniyeti göz önünde tutularak ve önemsenerek yapılan işin gerek kalitesi gerekse fiyat uygunluğu düşünülerek artık imalattan montaja, montajdan bakım ve onarıma kadar hizmetimizin ve kalitemizin arkasında durarak Ankara da  hizmet vermekteyiz. 

    HEMEN ARA